Pridať nový príspevok  
Zobraziť   príspevkov na stranu   

Ďuro Č.
09. 12. 17:17

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [2][1] RE: 3.diel Bohatier

Je to presne tak. POkúsime sa Bohatiera vrátiť do hry čo najskôr, ale momentálne naňho nemám ani pomyslenie. :)

d.

kajo
07. 12. 14:46

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [2] 3.diel Bohatier

Tak to naozaj velmi rad pocujem. Myslim, ze jednu novelu som cital v antologii Kamen a krev, tak som rad, ze to vyjde aj takto. Snad sa raz dockame aj noveho vydania tollrandera ;)

Dalsi kusok Bohatiera teda planujes opat na buducu jesen, alebo stihnes release uz na jar? Predpokladam, ze si dost zaneprazdneny Hradbou zapadu a na nic ine ti nezvysi cas.

Kajo

Ďuro Č.
06. 12. 10:16

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [4][3] RE: 3.diel Bohatier

Čau, Kajo. Ešte sme sa s vydavateľom nerozhodli definitívne, ale áno, máme v úmysle Bielu vežu rozdeliť na dve časti a doplniť k nim aj dve novely o Muromcovi, ktoré vyšli všade možne po časopisoch a antológiách. Majú dokopy 100 strán, to už je celkom slušný bonus. Plus teda Mišo Ivan namaľuje novú obálku na jeden z dvoch tretích dielov. :) Už mi vravel, že sa na to teší.

kajo
04. 12. 11:03

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [4] 3.diel Bohatier

Nazdar Duro,

docital som druhy diel Bohatiera a som spokojny, kniha sa mi velmi pacila.

Niekde som v minulosti zachytil, ze si spominal, ze by si 3.diel mozno rozdelil na dve casti a nieco doplnil (ale mozno sa mi to len snivalo). Je to dost hruba kniha. Planujes to stale takto riesit?

S pozdravom, Kajo

Ďuro Č.
11. 10. 16:31

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [6][5] RE: bohatiersky prd

V tej dobe bol v cisárskej armáde tzv. feldvébel, čo zodpovedalo seržantovi.

Wiki píše: In medieval European usage, a sergeant was simply any attendant or officer with a protective duty. Any medieval knight or military order of knighthood might have „sergeants-at-arms“, meaning servants able to fight if needed. The etymology of the term is from Anglo-French sergant, serjant „servant, valet, court official, soldier“, from Middle Latin servientem „servant, vassal, soldier“.

Takže až také americké to nie je.

bohatiersky prd
09. 10. 21:19

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [6] bohatiersky prd

precital som vlk a dyka ako obvykle kvalita chcem sa opytat spoiler na konci knihy sme sa dozvedeli ze z jarosa sa stal serzant v tej dobe v rakusku uhorsu bola taka hodnost ? serzant je vacsinou iba v americkej armade

Ďuro Č.
29. 09. 14:56

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [8][7] RE: Krst druheho bohatiera

Čau, na Bibliotéke v Bratislave v sobotu 11. novembra o 15:00.

jakub
28. 09. 13:55

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [8] Krst druheho bohatiera

Cau Duro,

kde a kedy sa bude krstit druhy Bohatier?

Dakujem za odpoved, jakub

Ďuro Č.
10. 08. 16:00

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [10][9] RE: Barbarič a spol.

Ja ďakujem, Simona, pozitívna odozva vždy poteší. A dávajte si pozor na motorke! ;-)

Aria
09. 08. 10:44

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [10] Barbarič a spol.

Dobrý deň pán Červenák, chcela by som sa Vám poďakovať za to, že ste ma vytrhli z depresívneho pocitu, že všetko čo sa dalo, už bolo napísané :) Jedného júlového dňa som blúdila kníhkupectvom a napriek množstvu kníh ma nič nedokázalo osloviť. Asi trikrát sa mi pod ruku dostala Vaša kniha Vlk a dýka, a tak som sa rozhodla okúsiť historickú detektívku napriek tomu, že detektívky naozaj nemusím :) Keď som bola v jednej tretine knihy, dokúpila som si zvyšné 4 a začalo pre mňa fantastické leto s Barbaričom :) Môj manžel ( vášnivý motorkár ) Vás od toho momentu zbožňuje tiež, pretože môj svet sa zmenil na jednu jedinú potrebu – čítať. Takže motorka so šťastným manželom, blúdia po slovenských cestách bez toho, aby mu v hlave znelo moje kvílenie, kedy sa vráti a ako dlho bude preč :)

Máte Skvelý štýl písania, perfektne vykresľujete postavy a predkladáte nám naozaj vynikajúci príbeh !!!!!! Barbariča som, bohužiaľ, už dočítala, a tak som sa vrhla na Strážcov Varadína. Zatiaľ hodnotím tiež výborne, i keď mi tá podarená trojica chýba ako malé šteniatko :) Kde sa Vaše knihy predo mnou celé roky skrývali??? :) :) :)

Ešte raz ĎAKUJEM za zážitok.

SIMONA