Pridať nový príspevok  
Zobraziť   príspevkov na stranu   

Ďuro Č.
29. 12. 2017 22:35

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [2][1] RE: Dračia Kráľovná

Haha, díky. :) Pritom som poľovníkov syn a srnca som počul brechať tisíckrát, lebo sme bývali pri lese.

Garaj Branislav
29. 12. 2017 12:02

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [2] Dračia Kráľovná

Dobrý deň, pán Červenák,

mám rád Vaše knihy a skoro všetky doteraz vydané som prečítal, veľmi sa mi páčia, ale nedá mi zareagovať na brechanie srnca v tomto dieli Bohatiera, kedže sa ochladilo a začína ruja, kap.13, str. 181. Srnčia ruja prebieha v júli skoro v najvyšších teplotách a srnčia zver breše, keď sa niečoho neznámeho vyľaká. Keď sa ochladí, zvyčajne v septembri začína jelenia ruja a jeleň nebreše, ale reve. Myslím si, že to tak bolo aj v oných časoch. Viem že je to len detail, ale aj o tom je dobrá kniha, čo tá Vaša určite je.

Ďuro Č.
28. 12. 2017 00:56

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [4][3] RE: Vlk a dýka

Ďakujem pekne za názor. Jaroš zostane single tak dlho, ako sa len bude dať. :)

Taťjana
26. 12. 2017 18:54

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [4] Vlk a dýka

Přeji příjemný večer a hlásím, že jsem ani ne za 24 hodin přečetla dalšího Steina a Barbariče (tentokrát bez Steina, jen s Barbaričem a trochou Jaroše) :-). Ježíšek nezklamal, takže jsem si knížku stihla ještě v letošním roce napsat i do Čtenářské výzvy, v níž mám i dva díly předchozí :-)). Moc pěkná detektivka, potencionální pachatel se v průběhu mění s tím, jak se mění teorie a informace, které Matěj získal. Jen popis nálezu pod kryptou byl na mne trochu naturalistický. (Na Databázi knih si dokonce jeden z uživatelů čárkuje, kolik panen a psů dostalo v knihách zabrat). Avšak tentokrát bylo naturalismu méně, takže jsem to brzy rozdýchala :-). A i Barbarič už tolik neblinkal :-)). Doufám, že nakonec i potencionální nevěsta přispěje svým dílkem rozumu k rozuzlení nějaké té záhady! Jen Jaroše prosím (alespoň prozatím) neženit :-)). Těším se na Stříbrnou skálu a paní Steinovou.

Ďuro Č.
20. 12. 2017 15:13

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [6][5] RE: bohatiersky prd

Áno, to sú tie, čo sú v Kámen a krev. Možno k nim dopíšem ešte jednu, to sa uvidí.

bohariersky prd
16. 12. 2017 21:00

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [6] bohatiersky prd

tie novely o murovcovi co budu v novom vydani bielej veze ako sa volaju ? lebo dnes som nasiel zbierku poviedok kamen a krev kupil som si ju davno aj som na nu zabudol tak ci tie poviedky su tam

Ďuro Č.
09. 12. 2017 17:17

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [8][7] RE: 3.diel Bohatier

Je to presne tak. POkúsime sa Bohatiera vrátiť do hry čo najskôr, ale momentálne naňho nemám ani pomyslenie. :)

d.

kajo
07. 12. 2017 14:46

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [8] 3.diel Bohatier

Tak to naozaj velmi rad pocujem. Myslim, ze jednu novelu som cital v antologii Kamen a krev, tak som rad, ze to vyjde aj takto. Snad sa raz dockame aj noveho vydania tollrandera ;)

Dalsi kusok Bohatiera teda planujes opat na buducu jesen, alebo stihnes release uz na jar? Predpokladam, ze si dost zaneprazdneny Hradbou zapadu a na nic ine ti nezvysi cas.

Kajo

Ďuro Č.
06. 12. 2017 10:16

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [10][9] RE: 3.diel Bohatier

Čau, Kajo. Ešte sme sa s vydavateľom nerozhodli definitívne, ale áno, máme v úmysle Bielu vežu rozdeliť na dve časti a doplniť k nim aj dve novely o Muromcovi, ktoré vyšli všade možne po časopisoch a antológiách. Majú dokopy 100 strán, to už je celkom slušný bonus. Plus teda Mišo Ivan namaľuje novú obálku na jeden z dvoch tretích dielov. :) Už mi vravel, že sa na to teší.

kajo
04. 12. 2017 11:03

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [10] 3.diel Bohatier

Nazdar Duro,

docital som druhy diel Bohatiera a som spokojny, kniha sa mi velmi pacila.

Niekde som v minulosti zachytil, ze si spominal, ze by si 3.diel mozno rozdelil na dve casti a nieco doplnil (ale mozno sa mi to len snivalo). Je to dost hruba kniha. Planujes to stale takto riesit?

S pozdravom, Kajo