Pridať nový príspevok  
Zobraziť   príspevkov na stranu   

Saruman
01. 08. 2009 20:49

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [1] Poslusne hlasim...

Tak som docital uz aj staronoveho Conana aj tu poviedku v Memente Mori, tak to zreferujem. Poviem to na rovinu – Turkobijca ma sklamal. Nie, nebolo to neskorym obdobim, s ktorym sa uz velmi nestotoznujem a bola to bez debaty najlepsia poviedka v celej antologii, ale akosi to uz nedychalo tou starou dobrou cervenakovskou atmosferou z cias Rogyho ci Ilju. Majstrov styl sa meni a budem si na to musiet zvyknut a pevne verim, ze Strazcovia Varadina nebudu sklamanim. V ramci Mementa mori 9 z 10, v ramci Durovej tvorby 6 z 10. Sorry, Du­ro.

Naopak Conan nelitostny bol neskutocne lahodnym dezertom. Suhlasim s Dreamom – tiez som sa toho zpociatku obaval, nikdy som ziadneho Conana necital a vela som od toho necakal. Bolo to vsak obrovske prekvapenie. Bavil som sa fantasticky. Davno som necital tak odlahcenu knihu (10/10… nech si vravi cokto hočo). Sympatcike postavy, vyborny humor i tony krvi – nic nezvycajne, ale predsa mi to padlo dobre. I ked – priznam sa, v tejto knihe som si prvy krat uvedomil, ze uz by to bojovanie mohlo skoncit, ale bolo to len chvilkove, potom prislo opat cosi nove. Doslova som to zhltol. A chutilo. Ďakujem, chef Červenák.

Ďuro Č.
31. 07. 2009 01:14

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [3][2] RE: Bohatier

Díky za názor, Arcey. K tvojmu dotazu: Kto si to má, sakra, pamätať? :-) Odvtedy uplynulo už asi 1500 strán iných textov…

Arcey
31. 07. 2009 00:25

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [3] Bohatier

Ták, mám to za sebou. Včera večer som úspešne dočítal Bohatiera. Je to skvost, Ďuro, vďaka. Zatiaľ najlepšie, čo som od Teba čítal. Toľko mytológií spojených v jednom celku a ešte to má aj príbeh sa len tak často nevidí. Respektíve, ešte nič takého som nezažil. Ale musím uznať, že veľa kníh som zase neprečítal (aj keď viacej ako povinné čítanie na základnej). Ilja je dokonalý typ hrdinu. Je skôr obyčajný človek so svojou bolesťou, svojim strachom ako hrdinom. Perfektná práca spojila byliny s fantasy. Super!

Jednej veci som však nepochopil… príde spoiler, tak ak ste to ešte nečítali – prejdite na ďalší príspevok…

Na konci Dračej cárovny hrdinovia pijú z fontány Večného života. A Buruško tiež. Boli tým činom nesmrteľní nie? Nikto ich nemohol zabiť… a predsa sa tak stalo. Ja viem, pripravil ich o život Koščej, ale predsa… keď je niekto nesmrteľný je nesmrteľný…

A viac nebudem provokovať… Bohatier je božský… :))

wiwi
30. 07. 2009 23:35

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [4] Nooooo, řekněme, že jsem byla nelítostnější než Ma...

Nooooo, řekněme, že jsem byla nelítostnější než Marian na FP. :-) Ale v podstatě jsme se shodli. A to jsem jeho recenzi samozřejmě přečetla až po dopsání té mé.

Ďuro Č.
30. 07. 2009 21:20

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [6][5] RE: A i na Fantasyi....

Teším sa. Alebo sa nemám? ;-)

wiwi
30. 07. 2009 19:43

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [6] A i na Fantasyi....

…se zítra bude Conan nelítostně ohánět svým mečem. :-)

Ďuro Č.
30. 07. 2009 12:45

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [10][7] RE: bivoj/conan

Vďaka za názory, chlapi. Vychutnávajte si ešte „klasickú mlátičkovú fantasy“, v zime príde niečo iné. Mlátičkové to bude stále, ale klasické veľmi nie a fantasy len trošičku. ;-)

Robert
30. 07. 2009 09:24

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [9][8] RE: Conan nelítostný

Na Fantasyplanet mají Ďura taky rádi :) http://www.fantasyplanet.cz/clanek.asp?…

DreamChaser
29. 07. 2009 20:25

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [9] Conan nelítostný

Musím říct, že ke knize jsem přistupoval značně s nedůvěrou, protože Conany moc nemusím, a tohohle jsem si koupil jen proto, že je to od Ďuro. Nakonec mě tedy Ďuro veeeeelice mile překvapil, protože tenhle Conan je bomba. Velký podíl na tom má nicméně fakt, že Conan není jednoznačně hlavní postavou a ona druhá hlavní postava mi celkem přirostla k srdci. Knihu jsem přečetl prakticky jedním dechem, a tuším jen s jedním přerušením. Děj je sice značně jednoduchý (nakonec co jiněho čekat u Conana), to mi ale vynahrazujou postavy, které jsou bez vyjímky velice sympatické. Pro mě osobně 9,5/10

mato
27. 07. 2009 15:42

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [10] bivoj/conan

Az teraz som docital Bivoja. A bol to urputny zapas, musim sa priznat… Nejako vela vaty, vela zien, vela prasiat… To co mohla byt novela je roman. A kde je ten motherfucker z Vládcu strieborného šípu? O to viac mam vsak teraz chut na „noveho“ mlatickovskeho Conana. Co sa tyka marketingu, nemas to zle vymyslene…