Pridať nový príspevok  
Zobraziť   príspevkov na stranu   

Czernozub
17. 07. 2009 13:20

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [9][1] RE: RE: legendi

Nartský epos vyšiel ako „Nartský epos“ ;-). Vydali Mladé letá v edícii „Pradávne príbehy“ v roku 1983. Predpokladám, že je to dosť nezohnateľná kniha, ja som na ňu nesmierne šťastnou náhodou narazil v nejakom knižničnom výpredaji. Myslím, že knižnice (resp. antikvariáty) budú cesta, ako sa k tej knihe dostať. Veľa šťastia ;-).

Můžu se zeptat co to je zač? ten Nartský epos?

Sirius
17. 07. 2009 13:16

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [2] Turkobijce

Juraj Červenák u mě tímto textem povyrostl do nových výšin – je to u něj něco nového, něco nevídaného, něco originálního, o proti jeho předchozím dílům to silně vybočuje z toho, co jsem od něj doposud četl. Tak doufám, že Strážcové Varadínu těchto 5* jenom potvrdí. Gregor Bathory mi přirostl k srdci a snad mi k němu přiroste i Kornelius. Turkobijce je společně s Novotného Novým světem vrcholem Mementa mori. ps: nemělo by se to spíš jmenovat Masakrální jatka u Moháče?(legi­e.info)

A k té obálce – skutečně se vztahuje k povídce Petry Neomillnerové

Ďuro Č.
13. 07. 2009 00:03

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [4][3] RE: Najnovší Conan

Díky za súhrn, Krt, som rád, že aspoň s niečím si spokojný. ;-)

krt
12. 07. 2009 21:48

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [4] Najnovší Conan

Najskôr musím pochváliť novú podobu stránky, celkom sa vydarila ;-) … Rasťo Weber je tam dolu napísaný … ako skalný Fanty samozrejme viem, ktorá bije, takže ja už brýzgať :-)

Dobre sa to číta, má to švih hneď o začiatku a hoci som ešte len v polovici, má to kua atmosféru. Normálne balzam na dušu pre našinca. To čo človek očakáva od knihy a síce aby ho to prenieslo do príbehu, aby sa predieral temným lesom, cítil ten smrad z obetného ohňa a tiež zamával mečom keď treba, predsa len trom sa lepšie bráni ako dvom … No a tiež sa ma doma manželka pýta, prečo sa nahlas rehocem. Podľa obálky jej to veľmi ako zábavné čítanie nepripadá … no ale keď po celkom slušnej masakre niekto prehovorí " …dá ma už konečne …" ty vieš ktorá je to pasáž, ostatný nech si to vychutnajú sami. Jediná taká výhrada, že to nie je v poriadnej väzbe … ale asi tuším prečo. A viac už nenapíšem, lebo Ty si na chválu nepotrpíš ;-) takže len pekne ďalej píš Aby sme mali čo čítať spokojný čitateľ krt

Ďuro Č.
05. 07. 2009 21:58

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [6][5] RE: RE: RE: memento

Stavil by som sa, ze to je prerasteny „Vladca strieborneh sipu“ :-)

Nuž hej, vyzerá tak. Vlastne úplne presne. ;-)

mato
05. 07. 2009 21:27

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [7][6] RE: RE: memento

Stavil by som sa, ze to je prerasteny „Vladca strieborneh sipu“ :-)

Sirius
05. 07. 2009 16:35

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [8][7] RE: memento

cover k Memento mori se vztahuje k povídce Petry Neomillnerové – V náručí Boží…

mato
05. 07. 2009 16:22

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [8] memento

caute po dlhsej dobe. pekna stranka. uz asi tyzden mi vrta v hlave… co sakra robi obrazok k bivojovi na knihe memnto mori??? :-) A este nieco podstatne starsie: ako je to s tou cistou SF Kriziak? Kua, 6 miestny overovaci kod, to snad nie…

Ďuro Č.
05. 07. 2009 00:25

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [10][9] RE: legendi

Nartský epos vyšiel ako „Nartský epos“ ;-). Vydali Mladé letá v edícii „Pradávne príbehy“ v roku 1983. Predpokladám, že je to dosť nezohnateľná kniha, ja som na ňu nesmierne šťastnou náhodou narazil v nejakom knižničnom výpredaji. Myslím, že knižnice (resp. antikvariáty) budú cesta, ako sa k tej knihe dostať. Veľa šťastia ;-).

Adam B.
05. 07. 2009 00:13

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [10] legendi

Kde sa da docitat v akej knihe nartský epos. zatialsom čital iba snoriho eddu, iliadu a oddyseu. Ten epos vizera na zaujmave čitanie. Vopred dakujem za usmernenie.