Pridať nový príspevok  
Zobraziť   príspevkov na stranu   

Michal
19. 01. 2017 09:16

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [3][1] RE: Diabol v zrkadle

Dobrý deň, na začiatku sa mi veľmi zapáčilo zakopnutie o Bátoryho. Čakal, som že ho ešte ako neprítomnú postavu trošku oprášia a pospomínajú. Predsla len neposlúchal hocikedy hocikoho a to je o nom zname. Myslel som si že Stein má na to iné nazory ako vojak.

Možná jsem si spojil dvě nesouvislé věci, ale příběhy Steina, Barbariče a Jaroše se odehrávají okolo roku 1600 (císař Rudolf II.). Příběhy Báthoryho 1660+ (Leopold I.). Takže v příběhu mluví o jiných členech rodu, předcích. Autor nechť mě opraví, jsem-li mimo.

Ďuro Č.
01. 12. 2016 23:52

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [3][2] RE: Diabol v zrkadle

Ja ďakujem za reakciu!

Kenny
30. 11. 2016 10:55

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [3] Diabol v zrkadle

Dobrý deň, na začiatku sa mi veľmi zapáčilo zakopnutie o Bátoryho. Čakal, som že ho ešte ako neprítomnú postavu trošku oprášia a pospomínajú. Predsla len neposlúchal hocikedy hocikoho a to je o nom zname. Myslel som si že Stein má na to iné nazory ako vojak. Inak ten kaprál by fakt zaslúžil trochu viac priestoru. Páčilo sa mi, že sa začaj otvorene vyjadrovať svoje myšlienky. A v tejto knihe neviem či sa naspal aspon pol noci. v kuse na pochode… Ďaľsia veľmi dobrá kniha. Ďakujem

Václav
02. 09. 2016 21:05

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [5][4] RE: RE: Ohnivá znamení

Tak to se těším, jen doufám že to nebude další neznaboh jako Barbarič. Věřící člověk ještě nemusí být fanatikem a zaslepeným molou :-)

Ďuro Č.
30. 08. 2016 21:14

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [6][5] RE: Ohnivá znamení

Možno vás jeho vývoj v ďalších častiach ešte prekvapí. :)

Vaclav
30. 08. 2016 18:48

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [][6] Ohnivá znamení

Akorát jsem dočetl třetí detektivku – Ohnivá znamení. Žánr se mi celkově líbí (i když jsem spíš fanoušek fantasy). Ale druhé dvě pokračování mě trochu zklamala. Asi především postavou Steina. V prvním díle bylo celkem zajímavé napětí mezi ním Barbaričem – každý měl své silné a slabé stránky. Ve druhých dvou dílech se ze Steina ale stal spíš tupý fanatik, který není schopen vidět žádné souvislosti a nav še má připravený (špatný) názor. Naopak Barbarič září a přebírá veškorou rozumnou iniciativu. Je to podle mě velká škoda, původní morous Stein mi byl taky velmi sympatický, ale jeho zploštění na bigotního katolíka je posun dost jinam.

Ďuro Č.
24. 08. 2016 10:00

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [8][7] RE: Odklon od fantasy ???

Zdáááár! Človeče, keďže som tento rok vydal nového Černokňažníka Prízraky na Devíne, čo je rúbačka fantasy ako remeň, plná mágie, bohov a démonov, tak tvoju výhradu a otázku príliš nechápem. :)

GHEER
22. 08. 2016 19:06

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [8] Odklon od fantasy ???

Ahoj Duro, mam rad Tve knihy, i kdyz na cteni nemam moc casu. jen se chci zeptat – ty se samozrejme jako autor a spisovatel vyvijis, zacinal jsi u Conana a Tva tvorba cim dal tim vic opousti fantasy se sekyrami od krve k intelektualni tvorbe, kazda Tva dalsi kniha je blizsi nasemu letopoctu … Sice ronim slzy, ale je to tak. Bojim se, ze se casem cast Tve duse pretvori v neco, cemu se rika asexualni – cesky – Michal Viewegh – v praxi .....

Planujes jeste psat 100% fantasy romany ???? Nebo s kazdym dalsim projektem jdes bliz nasi historii, kde na mece a sekyry uz neni misto ??? A uz nebude ??? Mam rad Tve knihy. Vim, ze intelektualove nemaji fantasy radi, ale kniznich thrileru jsou narvane kramy a distribucky je uz nechcou rozvazet po knihkupectvi, intelektualnich knih s tajemstvim je proste moc.

Mozna by jsi mohl zase oprasit nejakeho hrdinu, nebo zacit novy projekt. Samozrejme fantasy. Ale to je jen ma labuti pisen … Hodne stesti chlape, Pamatujes nekdy pred 20 lety ?? Gheer, aplikovana magie v praxi, nebo treba fanziny GHOUL a FANTASY JOURNAL, Ostrava

Ďuro Č.
14. 06. 2016 01:26

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [10][9] RE: Ahoj Juraj. Včera som dočítal Rogana, Prízraky n...

To je odkaz na poviedku Keď vyjde slnko nad Zoborom z knihy Vojna s besmi. Tam Pribina vystupuje. Má to aj rozhlasové spracovanie – Kliatba na Zobore, dá sa to nájsť na niektorých serveroch. ;-)

Jarrod
12. 06. 2016 22:53

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [10] Ahoj Juraj. Včera som dočítal Rogana, Prízraky n...

Ahoj Juraj. Včera som dočítal Rogana, Prízraky na Devíne. Výborné, perfektné, super. Mal ale jednu chybu… Krátke!!!! Kiež by si nás každý rok potešil novým Roganovým príbehom. Ale aj v opisoch bitiek si bol trochu rezervovaný v porovnaní s opisom v knihách Zlato Arkony 2. alebo Conan nelítostný. Ale to nevadí, za seba hodnotím počtom bodov 110. Ešte sa opýtam na jednu vec. Na začiatku príbehu si spomínal keď sa Rogan stretol s Pribinom že keď ho naposledy videl mal 8 rokov alebo 9 a neviem si spomenúť na akú svoju staršiu poviedku odkazuješ, lebo keď som si prelistoval Legendy zlatého mesta tak tam síce je Pribina chlapcom, ale zase mu tam nepomáhal Rogan. Ďakujem. Jaro z Rajca. P.S. To pozvanie do nášho múzea stále platí, akurát sa otvára letná sezóna. Vieš ako by si ma potešil?