Pridať nový príspevok  
Zobraziť   príspevkov na stranu   

Regis
20. 02. 2014 13:26

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [2][1] RE: RE: Novinková smršť pokračuje

Fuh tak nový Behemoth som si tiež už napočúval. Rozhodne ma ani v najmenšom nesklamali, parádny nášup! Zatiaľ ma najviac oslovili Blow your thrumpets…, Or Pro Nobis…, In The Absence ov Light a parádna O Father O Satan O Sun! Ostatok je tiež fajn, ale zatiaľ mi tak neutkvel.

Inak s hanbou priznávam, že som sa až nedávno zakusol do minuloročnej novinky Blac Sabbath 13. Tiež dosť pekné, nemyslíte? (už si nepamatám, či sa to tu preberalo). Môj úplný top je skladba Loner, znie to totálne ako starý sabat, Zeitgeist mi zasa v mnohom pripomína Planet Caravan…

Fenris 13
05. 02. 2014 15:14

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [4][2] RE: Novinková smršť pokračuje

Behemoth jsou super, hlavně ten brutálně valivý nástup v úvodní Blow Your Trumpet, Gabriel je neskutečná šleha. A když to tu takhle černá, tak výborně se poslouchá i novinka Shade Empire.

Regis
04. 02. 2014 14:17

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [4][3] RE: Novinková smršť pokračuje

Waaagh! Tak na to sa hneď vrhám :)

Sancty
30. 01. 2014 18:27

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [4] Novinková smršť pokračuje

Takže ak ešte niekto nepostrehol, v našich obľúbených predajniach sa už objavili Grand Magus a Behemoth.

http://www.youtube.com/watch?…

creeping
24. 01. 2014 19:35

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [9][5] RE: RE: Metal heads...

ja len k tomu thrasiku mna potesil death angel s novym albumom The Dream Calls for Blood

Sancty
24. 01. 2014 18:43

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [7][6] RE: Primal Fear

Už som ich spomínal na začiatku. Dnes oficiálne vyrukovali na trh s novým albumom aj Scheepersovi. Zatiaľ som novinku Delivering the Black počul dvakrát. Neskoro v noci mi to akosi stačilo. Musím priznať, že som v miernych rozpakoch. Ale to som bol aj pri predchádzajúcom Unbreakable a aká šleha sa z toho nakoniec vykľula, všakže.

Dúfam, že aj ostatné mesiace budú takto štedré.

Sancty
24. 01. 2014 09:53

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [7] Primal Fear

Tak tento rok som sa zaprisahal, že žiadne veľké festy, iba jednodňové koncerty. No a ako už názov príspevku hovorí, svojou návštevou v rámci propagácie k novému albumu, ktorý vychádza práve dnes (v obľúbených predajniach od včera), si spravia zastávku aj na Slovensku. 14.2. v BA a 16.2. v KE.

Ešte k metal heads:

Január je bohatý na metálek. Tak ako už spomínal Lamahe, novinku Ravenous Plague holanďanov Legion of the Damned som už párkrát otočil a stále si k nemu neviem nájsť cestu. Rúbanica je to skvelá, len prečo mám pocit, že nahrali ďalší Descent into Chaos. Uvidíme časom.

Novými skladbami nás poctili aj Iced Earth s albumom Plagues of Babylon. Vôbec nejde o slabé album, v bodovaní by som to videl na takých 7/10, iba mám pocit, že najlepšie roky má tlupa okolo Schaffera už za sebou. Bestovka podľa Sanctyho, osmička s názvom Cthulhu. ;) Ale tých dobrých skladieb je tam samozrejme viac.

Už som ich spomínal na začiatku. Dnes oficiálne vyrukovali na trh s

Lamahe
23. 01. 2014 22:31

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [8] Dream Theater

Túto sobotu v Gasometri vo Viedni. Ak sa niekto chystáte dajte echo..cho..o…

Lamahe
10. 01. 2014 11:15

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [10][9] RE: Metal heads...

Fenrisi, gratulujem k novému metalovému kráľovstvu aj k zvládnutiu logistického strašiaka menom sťahovanie!

Inak moja poslabšia publikačná metalovo-orientovaná činnosť (aj na tomto fóre) nanešťastie úzko súvisí s nižšou intezitou metalového diania v mojom živote. Asi sa mi dostávalo výziev skôr z iných oblastí. Takže do roku 2014 si želám, aby sa tento pokles nestal trendom – a vám tiež metalheads!

V rámci kompenzácie vyššie spomenutého mi nedá nespomenúť moje metalové „naj“ za rok 2013. Je to síce žánrovo domiešané, ale je to dané slabším pokrytím produkcie. Takže užšie špecifikované výbery nemajú zmysel. Dá sa povedať, že to je poradie podľa času stráveného počúvaním. Samého ma prekvapilo, že sa tam napríklad nedostali Gorguts s ich výborným albumom ani Exivious s pôsobivou jazzovo-metalovou fúziou – ale proste ma to nechytilo viac ako albumy v zozname. Úplná absencia thrashu (nerátajúc jeho extrémnu formu u Carcass), či folkovo-paganských nahrávok možno stojí aj za zamyslenie – žeby to súviselo s vekom? Uff.. Takže tu je TOP10:

1. Exhumed - Necrocracy 2. Inquisition - Obscure Verses For The Multiverse 3. Carcass - Surgical Steel 4. Dream Theater - Dream Theater 5. Kvelertak - Meir 6. Darkthrone - The Underground Resistance 7. Deeds Of Flesh - Portals to Canaan 8. Autopsy - The Headless Ritual 9. Black Sabbath - 13 10. Satyricon - Satyricon

Z podujatí v roku 2013 nemôžme nesponemúť vskutku epický Brutal Assault. Na skvelý line-up si tam človek už akosi zvykol, ale ten minuloročný bol akosi ešte výnimočnejší. No hlavne partia bola ozaj hviezdna – taká sa zíde zriedka! A konečne sme dali aj pevnostné katakomby!! Okrem Brutalu sa pritrafili aj iné jedinečnosti – konečne som naživo videl Iron Maiden aj Kinga Diamonda – to sú fakt splnené sny (snáď ešte z detských čias). Z „tanečných“ eventov jednoznačne potešili koncerty Pyrexie, skvelých Unfathomable ruination a Beheaded a posledne aj úprimne energická mikulášska tancovačka so slovenskými veličinami Čad, Attack of Rage či Obliterate. Bol to dobrý rok.

V tomto roku si už brúsim ušné bubienky na nové počiny Legion of the Damned (Sancty už iste okúsil?), brutalistov Benighted, Grand Magus, Lost Soul, Savage Messiah (konečne dobrý thrash?), šialených Japoncov Sigh, temných Anaal Nathrakh, virtuózov Origin a takmer zabudnutých Mithras. U týchto bánd si nepripúšťam žiadny let-down. Nové fošny sľúbili aj velikáni ako Behemoth, Cynic, Entombed, či Vader – u týchto sú očakávania naopak spojené aj s obavami. Ale snáď nesklamú. S niečím zaujímavým určite príde aj Devin. A čo mi zostáva, aspoň raz otočím aj nové Eluveitie… No a ak motyka vystrelí, hádam znova vydá aj ten Brutal Assault. Ak dobre rátam, bol by mojím piatym.

Takže si do nového roku všetci metalisti držme palce, nech sú (aspoň tie spomenuté) albumy fantastické, koncerty rázne, ženy rýchle a autá krásne…či ako :)

Fenris 13
20. 12. 2013 11:54

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [10] Metal heads...

…že by to tu definitivně zdechlo? Přitom je takové množství hezkých nových nahrávek :-) No nic, svátky se blíží, my jsme konečně koupili nový byt a jsme úspěšně přestěhování. Ježíšek letos nalepí mašli na dveře a dárek je zabalený :-) A protože stále ještě nejsme online, tak přeji všem krásné svátky se spoustou dárků – pokud možno i nějakých těch literárních (Rudá garda!), filmových a hudebních. A snad to tu zase ožije a bratři v metalu se vrátí zpět…i kdyby jen jako zombie:

http://www.youtube.com/watch?…