Pridať nový príspevok  
Zobraziť   príspevkov na stranu   

Regis
05. 12. 2013 12:59

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [1] Stallion - Mounting the world (2013)

Neviem, či ste to už bratia zaregistrovali, sám túto časť našej muzičky moc nesledujem, ale do heavy-speed metalovej stajne pricválal nový žrebec z nemeckého chovu! A že je tento „oř“ dobre stavaný, silný a rýchly, o tom nemôže byť pochýb.

Povedané inak, nemecká formácia Stallion tento rok stihla vydať demo a následne aj EP. A je to heavy metal jak cyp, surový, našlapaný a agresívny. Človek by povedal, že v tejto oblasti už nemôže vzniknúť nič nové, každopádne mám pocit, že ich pesničky sú svieže a neotrepané. Tak sa na to určite pozrite: http://www.youtube.com/watch?…

Lamahe
19. 11. 2013 15:17

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [3][2] RE: RE: Album roka

No, nechcem to príliš zviditeľnovať, ale predsa, tlačí sa mi na jazyk: „ja som ti to hovoril“ :)

Fenris 13
15. 11. 2013 07:39

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [6][3] RE: Album roka

Hmmm, tak jsem si ještě dohledal recenzi na Metalopolisu a dovolím si souhlasit s takřka kacířským výrokem – Carcass se opravdu nemuseli dávat znovu dohromady :-) Neskutečné album, tohle je Heartwork 2.0. Doteď jsem si myslel, že pozici Gorguts coby nejlepší letošního deathmetalu nic neohrozí, ale tohle je paráda. Dostávají mně hlavně dokonale zakomponované melodické linky, to se jen ta nevidí.

Und dva tipy navíc – rozhodně se vyplatí ponořit se do Rommel Chronicles od Hail of Bullets, to je fantastický oldschool. A pokud chcete relaxovat, tak zkuste Tesseract – Altered State, je to nesmírně pohodové progresivní album.

Ďuro Č.
03. 11. 2013 17:07

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [6][4] RE: Album roka

Dobré to je!

Fenris 13
01. 11. 2013 09:27

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [6][5] RE: Album roka

Ale namiesto mnohých slov, ktorými by som vás mohol zahrnúť, tu postnem jeden link na recku od Reggie Wattsa (v zásade ne-deathmetalistu a skvelého komika), ktorý to skvelo vysvetlil aj nemetalistom…

Cookie Monster 2.0 :-))) Musím si tenhle kousek sehnat, recenze naladila víc než ta ve Sparku. Mně teď ve sluchátkách nejčastěji koluje trojice novinek Dark Tranquility/De­monical/The Vision Bleak. Všechna tři alba řadím na špici, ale hlavně TVB mi udělali radost úžasně staromilským albem, zdánlivě monotónním až primitivním, ale pod povrchem se děje tolik věcí…a ty texty…Witching Hour je po čertech dobré!

„Her hunger is enormous, as are her iron teeth, Baba Jaga´s bonny legs. The cannibal witch.....“

Lamahe
31. 10. 2013 10:46

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [6] Album roka

Aj vy ste už mali ten pocit, že aj napriek tomu, že máme len koniec októbra, váš naj album roka je už jasný? Ja sa v tom už nejaký čas utvrdzujem, neviem si totiž predstaviť, že niečo u mňa prekoná Exhumed s ich počinom Necrocracy. Chlapi sú vpredu o niekoľko konských dĺžok…a že sme teda mali skvelý rok na death metal!! Ale namiesto mnohých slov, ktorými by som vás mohol zahrnúť, tu postnem jeden link na recku od Reggie Wattsa (v zásade ne-deathmetalistu a skvelého komika), ktorý to skvelo vysvetlil aj nemetalistom…

http://thetalkhouse.com/…atts-exhumed

Lamahe
31. 10. 2013 09:47

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [8][7] RE: Revocation - Revocation

Revocation sú osvedčená firma. Nie sú u mňa síce v „platinum“ kategórii, ale rozhodne nikdy neurazia. Už by som ich rád videl naživo.

Regis
17. 10. 2013 13:18

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [8] Revocation - Revocation

Onehdá som si po dlhom čase zakúpil Spark, bol tam dobrý plagát a viacero pre mňa zaujímavých článkov (septembrové číslo). Listujúc si tak rebríčkom noviniek (na 1. mieste nový Carcass, na 2. Annihilator), naďabil som na (9. miesto) dovtedy pre mňa neznámu formáciu Revoctation, i zaujala ma pozitívna recenzia ich rovnomennej novinky v kombinácii s ich hraným žánrom. Junáci hoblujú zaujímavý mix tresh-death metalu a rozhodne sú mi od prvého posluchu prudko sympatickí. Poznáte ich niekto? Ako sa vám pozdávajú? Čo sa mňa týka, rozhodne odporúčam…

Fenris 13
11. 10. 2013 10:41

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [9] Švédská klasika

A musím přihodit jeden tip – nové album vydala švédská grupa DEMONICAL – Darkness Unbound a je to parádní chřestivá jízda. Kdo miluje zvuk klasického švédského deathu s chřestícími kytaramy (DISMEMBER, EDGE OF SANITY atd.) bude nadšen, tohle je naprosto skvělý nářez. Závěrečná skladba The Great Praise pak dá pro změnu vzpomenout na dobu největší slávy ostrovního doomu, tohle by se z fleku mohlo objevit třeba na Gothic či Shades Of God.

Fenris 13
04. 10. 2013 13:27

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [10] Short news...

Jen bleskem – za pozornost stojí dvě novinky. za prvé ONSLAUGHT, kteří přišli s famózním thrashovým nářezem, na první poslech se mi do mozku zaryly především skladby 66fuckin´6 a orientálními motivy prošpikovaná Children Of The Sand. Melodie, agrese, parádní sóla…takhle vypadá žánrová špička.

Za druhé RUNNING WILD, Kašpárek snad na stará kolena dostal rozum, a novinka Resilient je na míle daleko paskvilu Shadowmaker. Jasně, na stará alba to zatím nemá, ale je to krok správným směrem, kousky jako Soldiers Of Fortune či The Drift potěší každého staromilce. Jsou kapely, u nichž je pokus o vývoj či úkrok jiným směrem nežádoucí a RW jsou jednou z nich.