Pridať nový príspevok  
Zobraziť   príspevkov na stranu   

Ďuro Č.
09. 11. 00:35

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [2][1] RE: Poďakovanie

Srdečne zdravím, pán Miloš. Ešte raz všetko najlepšie, a ak som trochu spravil radosť, som rád.

Vozokanskú bitku mám v inej knižnej sérii, v Dobrodružstvách kapitána Báthoryho, hneď v prvej časti Strážcovia Varadína. ;-)

Miloš Fačkovec
08. 11. 21:23

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [2] Poďakovanie

Dobrý večer, chcel by som Vám úprimne poďakovať za blahoželanie k môjmu jubileu. Bolo to pre mňa obrovské prekvapenie , radosť a vzhľadom na to, že po večeroch čítam príbehy Vašich hrdinov, to pociťujem ako dar od blízkeho človeka ,ktorý rozširuje môj historický obzor. Najskôr som myslel, že to bol dar od Martinusu ,kým sa moje dcéry nepriznali, že to bol ich nápad. Nič na tom, je tu aspoň možnosť ,aby som Vám poďakoval aj v mene iných anonymných čitateľov. Sme radi, že máme na Slovensku vlastného autora autentických historických detektíviek s bohatou dobovou scenériou, že nás prevediete a zoznámite s dobou ako Van Gulik Starou Čínou alebo Vondruška zlatým vekom Českého kráľovstva. Na vydanie každej Vašej knihy som sa dopredu tešil a kupoval ich už v predpredaji, obzvlášť a dlho som čakal na Hradbu Západu. Vaše príbehy boli podnetné aj pre turistiku. Po prečítaní Mrtveho na pekelnom vrchu sme podnikli rodinnú výpravu do Banskej Štiavnice ,potom sme prešli Rudolfínskou Prahou, Bratislavou. Kremnicu som si prešiel s manželkou už dopredu v auguste a teraz sa mi dobre číta Pre hrsť dukátov.
Pred mesiacom som sa zastavil pri Vozokanskom levovi, miestom víťaznej protitureckej bitky a myslel som na Vás, či náhodou v ďalších dieloch neoživíte toto bitevné pole, jedno z mála, kde sme u nás aj vyhrali. Ešte raz Vám úprimne ďakujem a teším sa ,že zase niečo napíšete a pútavou formou nás prevediete do iných svetov, kde počuť rinčanie brnenia ,svišťanie šípov, nárazy šablí, cítiť pach kyslého chleba ,vína a konského sedla, aby sme si vyčistili hlavy od marazmu súčasnosti a porovnali sa so zápasmi ľudí v iných časoch. Prajem Vám veľa pevného zdravia, ľudského šťastia a osobných úspechov.

Ďuro Č.
27. 10. 23:27

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [4][3] RE: Dobrý večer mate v buducnosti este nejake plany aj...

Nie, ďalšie diely už neplánujem. Kedysi som plánoval, mal som aj predstavu, o čom budú, ale nepodarilo sa a teraz už na to nie je priestor.

Jožo
26. 10. 18:02

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [4] Dobrý večer mate v buducnosti este nejake plany aj...

Dobrý večer mate v buducnosti este nejake plany aj s bohatierom? Ďakujem…

Ďuro Č.
09. 08. 00:37

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [6][5] RE: Nové knihy

Na budúci rok vyjde Černokňžník s poviedkami, ktoré ešte nevyšli súborne v jednej knihe… a potom sa uvidí. :)

Dávid
07. 08. 14:59

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [6] Nové knihy

Dobrý chcel byvsom sa spitať že ake knihy v najbliššom obdoby Vám vyjdu na jeseň pre hrsť dukatov a ďalej ake mate plany?

Ďuro Č.
27. 07. 17:17

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [8][7] RE: RE: RE: Kapitan Bathory - pokracovanie

Ďakujem, nová steinovka vyjde na jeseň pod názvom Pre hrsť dukátov. :)

Adrian
27. 07. 07:53

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [9][8] RE: RE: Kapitan Bathory - pokracovanie

Dakujem za odpoved pan Cervenak.

Tesim sa. Zatial si pockam na pokracovanie Steina a Barbarica. Predosle diely boli vyborne. Zelam vela dobrych napadov a mnoho dalsich napisanych knih.

Ďuro Č.
27. 07. 01:11

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [10][9] RE: Kapitan Bathory - pokracovanie

Zdravím, áno, ďalší diel Báthoryho bude, ale zatiaľ ho ešte nepíšem, tak netuším, kedy vyjde. Hradbu som písal skoro dva roky. :) Na Gemeri sa odohráva iná kniha, ktorú mám teraz rozpísanú, Drienčany, Rákoš, Jelšava…

Adrian
26. 07. 15:25

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [10] Kapitan Bathory - pokracovanie

Dobry den pan Cervenak.

Chcel by som spytat, ci v buducnosti planujete napisat dalsi diel Dobrodruzstva kapitana Bathoryho.

Prave som docital piaty (zatial posledny diel) a som priam nabity emociami z tohto pribehu. Koniec knihy sa nesie v duchu, ze sa priam ponuka moznost pokracovat a dalej rozvijat osudy hlavnych postav. Vsetkych 5 knih som cital priam jednym dychom, bravurne popisujete obdobie tureckych vybojov na Slovensku. Toto obdobie nasich dejin ma zaujima o to viac, ze byvam na Gemeri, priamo pod horou Turecka. :)

Dakujem za odpoved.

Adrian