Zobraziť   príspevkov na stranu   

Ďuro Č. RE: Horiaca risa - krst

Na podujatí BBcon v BB 14. júla. :)

13. 06. 2018 23:25
michal Horiaca risa - krst

Zdravim,

kde a kedy sa bude krstit Horiaca risa? Dakujem.

Michal

13. 06. 2018 09:32
iveta RE: Bohatier

Ták, mám to za sebou. Včera večer som úspešne dočítal Bohatiera. Je to skvost, Ďuro, vďaka. Zatiaľ najlepšie, čo som od Teba čítal. Toľko mytológií spojených v jednom celku a ešte to má aj príbeh sa len tak často nevidí. Respektíve, ešte nič takého som nezažil. Ale musím uznať, že veľa kníh som zase neprečítal (aj keď viacej ako povinné čítanie na základnej). Ilja je dokonalý typ hrdinu. Je skôr obyčajný človek so svojou bolesťou, svojim strachom ako hrdinom. Perfektná práca spojila byliny s fantasy. Super!

Jednej veci som však nepochopil… príde spoiler, tak ak ste to ešte nečítali – prejdite na ďalší príspevok…

Na konci Dračej cárovny hrdinovia pijú z fontány Večného života. A Buruško tiež. Boli tým činom nesmrteľní nie? Nikto ich nemohol zabiť… a predsa sa tak stalo. Ja viem, pripravil ich o život Koščej, ale predsa… keď je niekto nesmrteľný je nesmrteľný…

A viac nebudem provokovať… Bohatier je božský… :))

11. 06. 2018 15:07
Ďuro Č. RE: Hradba západu

Zdravím, na Hradbe západu ešte pracujem, posledné korektúry, kniha vyjde v SK v októbri, v CZ snáď do konca roka.

Stein a Barbarič sa vrátia na budúci rok. :)

17. 04. 2018 12:29
Slavoj Hradba západu

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat, jestli už je známé vydání knihy Hradby západu a nebo se na ní ještě pracuje? Taky se moc těším na pokračování série Stein a Barbarič. Zpráva, že se natáčí seriál podle knihy Krev prvorozených, mě velice mile překvapilo. Třeba se dočkáme i pokračování.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem Slavoj

17. 04. 2018 08:15
Ďuro Č. RE: Dračia Kráľovná

Haha, díky. :) Pritom som poľovníkov syn a srnca som počul brechať tisíckrát, lebo sme bývali pri lese.

29. 12. 2017 22:35
Garaj Branislav Dračia Kráľovná

Dobrý deň, pán Červenák,

mám rád Vaše knihy a skoro všetky doteraz vydané som prečítal, veľmi sa mi páčia, ale nedá mi zareagovať na brechanie srnca v tomto dieli Bohatiera, kedže sa ochladilo a začína ruja, kap.13, str. 181. Srnčia ruja prebieha v júli skoro v najvyšších teplotách a srnčia zver breše, keď sa niečoho neznámeho vyľaká. Keď sa ochladí, zvyčajne v septembri začína jelenia ruja a jeleň nebreše, ale reve. Myslím si, že to tak bolo aj v oných časoch. Viem že je to len detail, ale aj o tom je dobrá kniha, čo tá Vaša určite je.

29. 12. 2017 12:02
Ďuro Č. RE: Vlk a dýka

Ďakujem pekne za názor. Jaroš zostane single tak dlho, ako sa len bude dať. :)

28. 12. 2017 00:56
Taťjana Vlk a dýka

Přeji příjemný večer a hlásím, že jsem ani ne za 24 hodin přečetla dalšího Steina a Barbariče (tentokrát bez Steina, jen s Barbaričem a trochou Jaroše) :-). Ježíšek nezklamal, takže jsem si knížku stihla ještě v letošním roce napsat i do Čtenářské výzvy, v níž mám i dva díly předchozí :-)). Moc pěkná detektivka, potencionální pachatel se v průběhu mění s tím, jak se mění teorie a informace, které Matěj získal. Jen popis nálezu pod kryptou byl na mne trochu naturalistický. (Na Databázi knih si dokonce jeden z uživatelů čárkuje, kolik panen a psů dostalo v knihách zabrat). Avšak tentokrát bylo naturalismu méně, takže jsem to brzy rozdýchala :-). A i Barbarič už tolik neblinkal :-)). Doufám, že nakonec i potencionální nevěsta přispěje svým dílkem rozumu k rozuzlení nějaké té záhady! Jen Jaroše prosím (alespoň prozatím) neženit :-)). Těším se na Stříbrnou skálu a paní Steinovou.

26. 12. 2017 18:54
Ďuro Č. RE: bohatiersky prd

Áno, to sú tie, čo sú v Kámen a krev. Možno k nim dopíšem ešte jednu, to sa uvidí.

20. 12. 2017 15:13