Olgerd ze Scallbornu: Meč z Thormarenu

Olgerd zo Scallbornu

Novela. Prvá časť cyklu Olgerd zo Scallbornu (ďalšie diely nerealizované). Publikované pod pseudonymom Thorleif Larssen.

Oficiálna anotácia: Čaroděj Hadí zub toužící po nesmrtelnosti potřebuje k obřadu kouzelný meč s magickými runami vyrytými do jeho čepele. Tento meč však vlastní Olgerd. Proto vyvolá na svět dávno zakletého démona, aby mu pomohl meč získat. Olgerd však svůj meč dobrovolně z rukou nedá. Zvítězí člověk nebo démon?

Autor o knihe: Potulný bojovník Olgerd z pirátskeho kmeňa Nairov v gladiátorskom súboji vyhrá božský meč Olarion, na ktorý má však zálusk aj čarodejník Oran. Ten ho, ako inak, potrebuje k rituálu, ktorým získa nesmrteľnosť. Novela vznikla tak, že mi zavolal Arthur Lattenberg z vydavateľstva Saga a navrhol zhruba toto: „Čítal som poviedku, ktorú si poslal do súťaže O najlepšiu fantasy, síce nevyhrala, ale mne sa páčila, nevedel by si napísať aj niečo dlhšie?“ Sadol som k písaciemu stroju (áno, som taký starý, že som začínal ešte takto) a o 10 dní neskôr som mu poslal novelu o Olgerdovi. Tým v podstate začalo to, čo z nedostatku presnejších výrazov nazvime „spisovateľskou kariérou“.

Vydavateľstvo: Saga, Šternberk
Rok vydania: 1993
Preklad: Arthur Lattenberg
Obálka: Juraj Červenák
Počet strán: 108
Rozměr: 100×145
Prevedenie: paperback