Zlato Arkony

Zlato Arkony

Cyklus Černokňažník, súborné vydanie. Kniha obsahuje romány Zlato Arkony a Zlato Arkony II.

Anotácia: Nad Rujanou hučia vojnové rohy. Povesti o nesmiernych pokladoch svätyne Arkona privábili na ostrov cudzích hrdlorezov. Ich lode s dračími lebkami sa vynorili zo severných hmiel, z ríše skrytej očiam smrteľníkov, a udreli na jantárové pobrežia. Samotná Arkona zatiaľ odoláva, ale ochranné kúzla žrecov postupne slabnú.

Démonickí útočníci medzitým rozširujú hrôzovládu – dobyli už Volgost, v Štetíne potupili Triglavovu svätyňu a teraz si brúsia zuby na významný prístav Volyn. Slovanskí vládcovia volajú o pomoc, odpoveď prichádza z ďalekého juhu – povodím Odry sa blíži černokňažník Rogan a jeho vlčí sprievodca Goryvlad, k boju sa pripojí aj tajomná vedma Milada. Do útesov Rujany búši krvavý príboj, vysoko nad ostrovom krúži tajomný biely krkavec, schyľuje sa k vojne bohov.

Epický dvojdielny román Zlato Arkony z cyklu príbehov o Čiernom Roganovi sa po rokoch dočkal súborného vydania. Viacerými žánrovými cenami ovenčená fantasy, inšpirovaná slovanskými dejinami a bájami, patrí k najúspešnejších dielam Juraja Červenáka.

Vydavateľ: Artis Omnis, Žilina
Rok vydania: 2022
Redakcia: Andrea Harmanová, Katarína Kovačechová
Obálka a ilustrácie: Michal Ivan
Počet strán: 512
Rozmery: 130×200
Prevedenie: pevná väzba s prebalom

Knihu si môžete objednať napríklad v kníhkupectve Martinus: